Prírodné linoleum

Prírodné linoleum

Pri výbere vhodnej podlahovej krytiny je okrem vzhľadu dôležité zvážiť vhodnosť materiálu, kvalitu a tiež cenu. Radi Vám poradíme s výberom takej podlahovej krytiny, ktorá uspokojí Vaše požiadavky nielen z estetického, ale aj z funkčného hľadiska.

Linoleum je čisto prírodný produkt tvorený zmesou ľanového oleja, živice, drevitej múčky, vápenca a prírodných pigmentov, ktorá je nanesená na jutový podklad. Častokrát sa pojem linoleum mylne používa pri označovaní syntetických PVC krytinách. Linoleum je 100 % prírodný produkt, ktorý je úplne biologicky rozložiteľný a prispieva tak z lepšiemu životnému prostrediu.

Linoleum je svojimi charakteristikami prírodného materiálu ideálny pre astmatikov, alergikov a používa sa predovšetkým v zdravotníckych zariadeniach, školách, stravovacích zariadeniach alebo v kúpeľoch.

Linoleum je antistatický materiál s výbornými tepelnými a zvukovými izolačnými vlastnosťami. Pri správnom položení má podlaha z linolea veľmi dlhú trvácnosť. Okrem ponuky tejto podlahovej krytiny zabezpečujeme odbornú montáž.